Celem Fundacji Mama na Huśtawce jest:

  1. wsparcie i pomoc psychologiczna dla kobiet w ciąży i mam,
  2. zwiększanie świadomości na temat zdrowia psychicznego kobiet,
  3. pomoc w poszukiwaniu psychoterapeutów i wsparcia psychologicznego dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej..

Mama na huśtawce to każda z nas. Raz bujamy w obłokach, raz pędzimy w dół na łeb na szyję. Doświadczamy pełnych wahań emocji. Jesteśmy tu dla ciebie, żeby pomóc wznieść się na wyżyny szczęścia i przejść każdy emocjonalny dół. Nie jesteś sama! W większości przypadków potrafimy sobie same pomóc i pokonać przeciwności losu. Jednak czasami czujemy, że z czymś sobie nie radzimy, coś nas przerasta, być może nawet przeraża i paraliżuje, właśnie wtedy potrzebujemy wsparcia najbliższych lub opieki psychologicznej. Taką właśnie profesjonalną troską i opieką chcemy Cię tutaj otoczyć. Otwórz się i daj sobie szansę na lepsze dziś i lepsze jutro.

Naszą misją jest wsparcie przyszłych i obecnych mam w drodze do szczęśliwego i świadomego macierzyństwa.

Wierzymy w to, że zespół naszych specjalistów i ekspertów pomoże każdej kobiecie, która takiego wsparcia potrzebuje. Nie bójmy się szukać pomocy i o nią prosić. Jesteśmy tutaj dzięki Wam i dla Was. Nie zawsze udaje się odnaleźć wsparcie, a przede wszystkim zrozumienie wśród naszych najbliższych. Z reguły chcą oni dla nas jak najlepiej, jednak niekiedy ich rady potrafią być uciążliwe, demotywujące i nie sprawiają, że nasze samopoczucie się polepsza a problemy rozwiązują. Często również same przed sobą nie potrafimy się przyznać, że coś jest nie tak, że nie wszystko idzie po naszej myśli, ze potrzebujemy pomocy i wsparcia, niekiedy ukierunkowania na pewne działania. Żyjemy w przekonaniu, że musimy być zawsze w formie, być niezawodne, wyglądać nienagannie, mieć ugotowany dwudaniowy obiad, posprzątany dom i wyprasowane wszystkie ubranka, musimy sprostać wszelkim oczekiwaniom, zadowalać wszystkich dookoła zawsze, ale to zawsze własnym kosztem. Nasze potrzeby, uczucia i emocje zamiatamy pod dywan, bo tak jest lepiej, łatwiej i szybciej. Otóż nie! Jesteś ważna, Twoje potrzeby są ważne, Twoje pragnienia, emocje i uczucia są ważne! Ty jesteś ważna! Ba! Jesteś najważniejsza! A to jest właśnie miejsce, gdzie pozwolimy Ci to zrozumieć!

Nie bez powodu mówi się, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Tutaj doskonale zdajemy sobie sprawę z tego z jakim wachlarzem uczuć i skrajnych emocji muszą mierzyć się kobiety. Nie zawsze udaje się samodzielnie wyjść z tej huśtawki emocjonalnej jaką fundują nam hormony. Baby blues i depresja poporodowa nie są tutaj tematami tabu. Niespodziewane wydarzenia w naszym codziennym życiu wpływające na nas i na naszą samoocenę mogę spotkać nas każdego dnia. Nie pozwólcie żebyście zostały z tym same. Maluszki – te w brzuszku i te już w waszych ramionach, czują Wasze emocje- razem postarajmy się aby były jak najlepsze.

Sandra&Iza

“Pod skrzydła pani Katarzyny z Fundacji Mama na Huśtawce, trafiłam po niemal roku po porodzie. Najcięższym roku mojego życia. Myślałam, że w tym stanie pomoże mi tylko psychiatra i długa terapia, ale pani Katarzyna okazała się Aniołem-Cudotwórcą i już po kilku spotkaniach byłam gotowa sama stawić czoła przyszłości. Nie tylko zaopiekowała się moimi emocjami, ale także dostałam narzędzia, aby spojrzeć inaczej na to, co dzieje się w moim życiu i świadomie rozwiązywać problemy. Poza tym pani Katarzyna jest wspaniałą, ciepłą osobą, od której bije spokój i pozytywna energia. Życzę wszystkim kobietom w potrzebie, aby ktoś zaopiekował się nimi w taki sposob.”

Pani Agnieszka – podopieczna Fundacji Mama na Huśtawce

Namiar na fundację dostałam na jednej z grup społecznościowych. Byłam świeżo po porodzie w szpitalu z małym dzieckiem w totalnej rozsypce. Reakcja dziewczyn była natychmiastowa, a oferowana pomoc bardzo przydatna. Otrzymałam ogrom wsparcia, czułam się zrozumiana i nawet po tym jak gorsze chwile odeszły, dziewczyny co jakiś czas odzywają się i pytają co słychać 🙂 Można z nimi pogadać o wszystkim, bo na prawdę wiedzą co mówią. Cudownie, że jest takie miejsce i są takie osoby, którym można zaufać, poradzić się i otrzymać wsparcie, które rozumieją i robią to zupełnie bezinteresownie tym bardziej, że nie każdego stać na prywatne wizyty. Dziękuję Wam z całego serca ❤️ Pozdrowienia i uściski 🙂

Podopieczna Fundacji

współpraca:

Fotografia Aleksandra Nowak https://www.aleksandranowak.pl/

Logo Hanna Walczak www.paniwalczak.pl

Dziękujemy!


Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Fundację Mama na Huśtawce, ul. Aniołowska 4, 95-100 Zgierz w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Państwa sprawy.

Adres Fundacji

ul. Aniołowska 4
95-100 Zgierz

Dane Fundacji Mama na Huśtawce

Numer rachunku bankowego Santander
Bank Polska S.A.
97 1090 2705 0000 0001 4823 9519
KRS 0000905896
NIP 7322203586