Założycielki Fundacji

Sandra Haus-Jędrzejczak Prezes

Cześć! Z zawodu jestem managerem w branży retail, z zamiłowania molem książkowym. Kocham pracę z ludźmi! Mam dwóch małych synków i zapracowanego męża Nie wyobrażam sobie życia bez przyjaciół, rodziny bez miłości i domu bez psa! Kiedy w maju 2019 roku zostałam mamą Miłosza, otworzył się przede mną nowy świat. Poznałam internetowe grupy dla mam, a wraz z nimi łamiące serca historie. Opowieści kobiet, które zderzały się z wygórowanymi społecznymi oczekiwaniami jak ze ścianą. Cudowne mamy zmagały się z samotnością, depresją i baby bluesem. Sama korzystałam po porodzie z pomocy psychologa, macierzyństwo nauczyło mnie, że to nie wstyd prosić o pomoc. Ale co z tymi z nas, które nie mają takiej możliwości? Dzisiaj mam już dwóch synów i dzięki pomocy moje macierzyństwo jest inne, lżejsze, piękniejsze. A wraz z młodszym synem, Tymonem, narodziła się Fundacja. Marzę o tym, żeby każda z nas miała szansę na spokojne, cudowne macierzyństwo!

Izabela Czarnecka-Przytuła Wiceprezes

Cześć, jestem Iza. Z wykształcenia jestem prawnikiem a prywatnie mamą Wojtka i żoną Łukasza. Od zawsze lubiłam pomagać innym ludziom, sprawia mi to ogromna radość i daje satysfakcję. Fundacja pojawiła się w moim życiu w momencie kiedy straciłam coś bardzo cennego, wierzę w to, że nie był to przypadek i że dzięki temu działalność Fundacji przyniesie wiele dobrego. W swoim życiu zerknelam się z wieloma trudnymi sytuacjami i wiem jak ważne jest to, aby w trudnych chwilach mieć oparcie nie tylko w najbliższych ale również w specjalistach. Nie bójmy się prosić o pomoc - Fundacja jest dla Was

Zespół wspierający Fundację

Anna Roszkowska

Jestem dyplomowanym psychologiem. Na co dzień pracuję w Telefonie Pogadania jako wolontariusz na linii i jako psycholog - opiekun, gdzie udzielamy wsparcia osobom, które do nas dzwonią. Ukończyłam szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) I stopnia i od niedawna zaczęłam konsultować prywatnie osoby potrzebujące pomocy psychologicznej. Ukończyłam też szkolenie jednodniowe "Baby blues, depresja i strata okołoporodowa" zorganizowane przez Gabinety Psychoterapii Empatia. Zapisałam się na liczne szkolenia w nadchodzącym roku akademickim, które poszerzą moją wiedzę: Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach II stopień, roczne studium Interwencji Kryzysowej, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie organizowane przez NIebieską Linię, szkolenie z Terapii Schematów i z terapii dialektyczno-behawioralnej. W przyszłym roku  chciałabym podjąć naukę w 4-letniej szkole psychoterapii. A prywatnie jestem mamą 2-letniej Lili i mieszkam tymczasowo we Francji

Katarzyna Szymańska

Ukończyłam studia magisterskie z zakresu prawa - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie studiuje psychologię, w 2019 r. ukończyłam studia podyplomowe z zakresu "Mediacja i inne Alternatywne Formy Rozwiązywania Sporów"  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Prawa i Administracji, W 2021 r. ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Psychotrumatologii. Moją pasją jest praca z ludźmi, pomoc i wspieranie. Na co dzień pracuję z trudną młodzieżą oraz z rodzinami z dysfunkcjami. 

Justyna Godula

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie nauki w nurcie poznawczo – behawioralnym. Pracuję w Centrum Terapeutycznym z dziećmi i ich rodzicami oraz w gabinecie psychoterapeutycznym. Dodatkowo prowadzę też swoją stronę Strefa Dziecięcej Terapii, gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. 27 grudnia 2020 roku zostałam też mamą wesołego bobasa ☺ Prywatnie jestem miłośniczką Bieszczadów i amatorką zupy pomidorowej! ☺

Agata Ziarek

Ukończyłam psychologię w WSFiZ na kierunku psychoterapia i terapia seksualna u Prof. Lwa Starowicza. Zaczełam od praktyk w Schronisku i Zakładzie Poprawczym dla Dziewcząt w Falenicy, później staż w PsychoMedic i obecnie studia podyplomowe na kierunku psychotraumatologia. Bardzo lubię pracę z ludźmi i w zasadzie nie wyobrażam sobie żadnej innej, chętnie pomogę przejść przez trudny czas, odnaleźć siebie w nowej rzeczywistości i określić się na nowo.

Gabriela Urban

Jestem studentką czwartego roku psychologii oraz certyfikowaną edukatorką Pozytywnej Dyscypliny. Szczególnie interesującym mnie zagadnieniem jest samoświadomość, rozwój psychiki człowieka oraz psychologia rodziny. Prywatnie jestem świeżo upieczoną żoną, więc powoli staram się przygotowywać do roli matki, którą mam nadzieję pełnić w przyszłości. Jestem w Fundacji, ponieważ czuję, że Kobiety szczególnie potrzebują wsparcia i pomocy w dostrzeżeniu swojej wartości i siły. Moją największą pasją (zaraz obok psychologii) jest pisanie. Cieszę się, że mogę je połączyć i w ten sposób pomóc Czytelniczkom wejść w rolę matki z nadzieją i pewnością, że są wystarczające.

Izabela Szwedziuk

Jestem psychologiem dzieci i młodzieży z przygotowaniem pedagogicznym, Trenerem Umiejętności Społecznych i Relaksacyjnych, a także trenerem sportów zimowych takich jak narciarstwo zjazdowe. Jestem także coachem oraz certyfikowanym psychodietetykiem. Przede wszystkim jednak jestem mamą trójki dzieci, panią biszkoptowej labradorki i miłośniczką zwierząt, a także Inspiratorką aktywnego i zdrowego stylu życia. Czuję się motywatorką w podejmowaniu nowych wyzwań, rozwijaniu pasji, zmiany trybu życia. Moje motto to "co masz zrobić, zrób teraz". Wspieram kobiety, mamy i osoby wychowujące dzieci jak również dzieci i młodzież w trudnych chwilach. Prowadzę od niedawna kanał na YouTube pod nickiem Jak Izabela

Izabela Skrzypek

Z wykształcenia jestem psychologiem oraz certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Prywatnie jestem mamą na etacie, dlatego emocje jakie towarzyszą początkom macierzyństwa nie są mi obce.  Zawodowo interesuje się psychologią zdrowia, psychologią dzieci i młodzieży, oraz terapią systemową. Od przyszłego roku mam zamiar rozpocząć w tym kierunku specjalizację. 

Katarzyna Jadwiga Lewińska

Jestem psychoterapeutką w trakcie szkolenia dyplomowego w Instytucie Psychologii Procesu. Posiadam uprawnienia do prowadzenia terapii indywidualnej, par, rodzin i pracy z grupami pod stałą superwizją. W programie licencyjnym IPP jestem od grudnia 2016 roku. W ramach szkolenia w Instytucie Psychologii Procesu uczestniczyłam w rocznym kursie pracy ze snami, jako jednym z przejawów procesu - doświadczenia człowieka oraz w kursie poświęconym świadomemu używaniu rangi przez terapeutę i klientów w relacji terapeutycznej - Siła i Moc. Uczestniczyłam także w seminarium "Psychoterapeutyczna opieka okołoporodowa. Praca z diadą matka-niemowlę." w ujęciu psychodynamicznym. Swoją pracę superwizuję u dyplomowanych nauczycieli i praktyków psychologii procesu.  Interesuje mnie drugi człowiek, jego potencjał i droga rozwoju, stany, jakie pojawiają się w sytuacjach kryzysowych i w obliczu zmiany. Szczególne miejsce w moim sercu mają kobiety w ciąży i z małymi dziećmi, doświadczające lęku, mające trudności z podjęciem nowej roli i odnalezienia się w krajobrazie "ja-matka".  Chcę towarzyszyć Ci na Twojej ścieżce i pomóc Ci odkryć znaczenie tego, co Ci się przydarza. Chcę być, gdy masz swój moment zrozumienia siebie i otaczającego Cię świata. Zapraszam, jeśli zauważasz u siebie: - problemy ze snem, długotrwałe lub powtarzające się stany depresyjne i lękowe - zauważasz u siebie kłopoty w relacjach z najbliższymi, w rodzinie lub w związku, doświadczasz problemów i czujesz, że "tak już musi być" lub "to wszystko Twoja/kogoś wina" - ciągle się krytykujesz, czujesz, że "nie żyjesz naprawdę" - czujesz się inny_a i nie akceptowany_a - jesteś w ciąży lub właśnie urodziłaś dziecko, a Twój stan psychiczny martwi Ciebie, otoczenie lub masz takie sygnały od położnej środowiskowej - chcesz lepiej zrozumieć siebie i dać sobie szansę na rozwój. Rocznik 1985. Mam dwa psy, dwa żółwie i dwoje dzieci :)

Katarzyna Kotarska

Jestem psychologiem, specjalistą ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Doświadczenie zdobywałam m. in. w trakcie praktyk na Oddziałach Psychiatrycznych Szpitala w Lipnie oraz Szpitala Wolskiego w Warszawie. Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach. Mam również wieloletnie doświadczenie w pracy w środowisku korporacyjnym, dzięki czemu lepiej rozumiem, z jakimi sytuacjami zmagają się osoby pracujące w tego typu otoczeniu. Trudności związane z obszarem zawodowym są mi szczególnie bliskie. Pracuję w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach korzystając również z technik terapii poznawczo-behawioralnej.  Prywatnie jestem mamą Zosi, właścicielką czarnego kundelka, miłośniczką poezji i jazdy na snowboardzie.

Aleksandra Wilkowska

Cześć, jestem Ola. Z zawodu jestem analitykiem, a z zamiłowania -  studentką ostatniego semestru psychologii klinicznej. Po skończeniu studiów planuję rozpocząć studium terapii poznawczo - behawioralnej. Prywatnie jestem żoną i mamą. Łączenie tych ról jest dla mnie dużym wyzwaniem, ale daje mi niezwykłą radość i satysfakcję. Jako początkująca mama doświadczałam wielu skrajnych emocji, dlatego wiem, jak ważna jest pomoc i wsparcie na tym etapie życia. Misja fundacji jest mi bardzo bliska, a każdą kobietę, mamę, która potrzebuje fachowej pomocy zachęcam do kontaktu i mam nadzieję, że wspólnie uda nam się sprawić, aby macierzyństwo było spokojne i satysfakcjonujące.   

Katarzyna Chapko

Witaj, Jestem Kasia Chapko. Z wykształcenia i pasji jestem psychologiem. W pracy kierują się zasadą otwartości i akceptacji. Przyjmuję Ciebie i Twoją historię z całą paletą barw, bez oceniania czy narzucania rozwiązania. Wspieram w zauważaniu i realizowaniu potrzeb z wykorzystaniem aktualnej wiedzy na temat okresu okołoporodowego. Stale podnoszę swoje kwalifikacje. Prywatnie jestem mamą obecnie 5-letniej córeczki i 2,5 letniego synka.

Małgorzata Smyrak

Cześć, mam na imię Małgorzata, jestem filologiem romańskim, psychologiem oraz mamą Frania. Od wielu lat pracuję w obszarze biznesu gdzie jestem odpowiedzialna za szkolenia, rozwój pracowników, doradztwo w zakresie budowania ścieżek kariery. Moje zainteresowania skupiają się również wokół psychologii klinicznej, swoją wiedzę i umiejętności kształtowałam studiując psychologię na Uniwersytecie SWPS w Katowicach oraz odbywając staże w Szpitalu Klinicznym im.dr. Józefa Babińskiego w Krakowie na oddziale ostrym i w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Fascynuje mnie proces rozwoju i krystalizowania się osobowości, a wychowywanie własnego dziecka daje wspaniałą możliwość śledzenia tego procesu sekunda po sekundzie.

Katarzyna Sebestjaniuk

Cześć, jestem Kasia. Moją pasją jest wspieranie ludzi w rozwoju i wydobywanie ich mocnych stron, ponieważ każdy z nas ma w sobie zasoby potrzebne do prowadzenia szczęśliwego życia. Na co dzień pracuję z osobami wysoko wrażliwymi, osobami z niską samooceną, brakiem pewności siebie, w kryzysie oraz zmagającymi się z nadmiernym stresem. Uważam, że każdy zasługuje na to, aby czuć się kochanym, akceptowanym, zadowolonym, pewnym siebie i spełnionym. Ukończyłam Uniwersytet SWPS w Warszawie na kierunku Psychologia kliniczna. Do tego ukończyłam kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach I i II stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie. Oprócz prywatnej praktyki pracuję również z osobami autystycznymi w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Autystycznym.

Anna Macech-Bujak

Cześć, mam na imię Ania. Ukończyłam studia psychologiczne, posiadam również uprawnienia pedagogiczne. Staram się nieustannie aktualizować swoją wiedzę-nie z obowiązku, a z zamiłowania :) Od początku studiów moim marzeniem była praca z kobietami w ciąży oraz po porodzie, ponieważ uważam, że jest to wyjątkowy czas w życiu kobiety i zasługuje ona wówczas na kompleksowe wsparcie. Przyjemność sprawia mi także praca z dziećmi i obserwowanie postępów, które wspólnie możemy uzyskać. Prywatnie uwielbiam czytać, czasem także i pisać. W moim życiu ważna jest muzyka i podróże. W trudnych chwilach pomagają mi wracać na właściwe tory :)

Patrycja Najda

Cześć, mam na imię Patrycja, jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, w trakcie studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej oraz szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ważnym obszarem mojej pracy zawodowej jest udzielanie wsparcia kobietom i ich bliskim w czasie ciąży i okresie okołoporodowym. Towarzyszę w procesie zmian, jakie zachodzą w różnych sferach życia przed, w trakcie i po doświadczeniu ciąży i/lub porodu (m.in. relacje z partnerem/ką, seksualność, zmiany w ciele, postrzeganie siebie, samoocena, konflikt ról, przytłoczenie codziennością, zmęczenie, obniżony nastrój, zaburzenia lękowe i zaburzenia depresyje). Oferuję psychoedukację i wsparcie w odkrywaniu i oswajaniu własnej seksualności w czasie ciąży i po porodzie. Pomagam we wszelkiego rodzaju kryzysach związanych z ciążą i macierzyństwem. Towarzyszę w przeżywaniu emocji po poronieniu i stracie okołoporodowej. Wspieram na każdym etapie rodzicielstwa m.in. pary, osoby samodzielnie wychowujące dzieci, tęczowe rodziny, rodziców adopcyjnych, rodziny osób LGBT+. W mojej pracy dążę do budowania szczerej relacji, która opiera się na autentyczności, szacunku, otwartości i akceptacji. Oferuję wsparcie również w języku angielskim.

Inga Sztafrowska

Jestem dyplomowanym psychologiem, w trakcie stażu klinicznego w Zakładzie Psychoterapii szpitala Nowowiejskiego w Warszawie. Obszarem mojego szczególnego zainteresowania jest tematyka przygnębienia poporodowego tzw. baby blues, wpływu relacji partnerskiej na jakość samopoczucia młodych mam oraz obraz ciała i seksualność w okresie ciąży i po porodzie. Prywatnie praktykuję jogę, medytuję, rozwijam uważność, wrażliwość i zrozumienie dla siebie oraz otaczających mnie ludzi

Marta Melcer

Jestem psychologiem i coachem. W 2010 roku kończyłam studia magisterskie z psychologi na Uniwersytecie SWPS oraz w 2021 Szkołę Coachów w Grupie Trop. Doświadczenie zdobywałam m.in. w Akademickim Centrum Psychoterapii przy SWPS, Telefonie wsparcia dla osób w żałobie Fundacji Nagle Sami a także prowadząc indywidualne sesje wsparcia psychologicznego lub coachingu oraz warsztaty psychologiczne w Stowarzyszeniu Aktywności Lokalnej „Lubię to”. Nieustannie inwestuję w rozwój zawodowy i osobisty. Ukończyłam wiele szkoleń i warsztatów z zakresu wsparcia i diagnozy psychologicznej, interwencji kryzysowej, prowadzenia grup wsparcia i mindfullness (techniki uważności). W lutym 2022 roku rozpoczynam szkolenie w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Na polu zawodowym i prywatnym interesuję się Rodzicielstwem Bliskości. Miałam przyjemność ukończyć wiele kursów dla profesjonalistów dotyczących prowadzenia konsultacji rodzicielskich w duchu rodzicielstwa bliskości.
W Fundacji udzielam wsparcia kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Mogę towarzyszyć procesie poznawania i rozumienia siebie, swoich emocji, myśli, potrzeb. W odpowiadaniu sobie na ważne pytania, poszukiwaniu swojej drogi, opiekowaniu się sobą. W procesie zmiany i rozwoju lub po prostu gdy jest potrzeba bycia usłyszanym i przyjętym przez innego człowieka z akceptacją, bez oceny, z uważnością i empatią.

Adres Fundacji

ul. Aniołowska 4
95-100 Zgierz

Dane Fundacji Mama na Huśtawce

Numer rachunku bankowego Santander
Bank Polska S.A.
97 1090 2705 0000 0001 4823 9519
KRS 0000905896
NIP 7322203586